Twój koszyk jest pusty

Drzewa

Napisane 09 wrzesień 2020.

Drzewa…właściwie spotykamy je na każdym kroku, trwają wśród nas, zdobią i chronią życie. Najczęściej są traktowane jako cos tak naturalnego, że aż niezauważalne. Zielone płuca, świadkowie historii … różnie o nich mówimy, określeń jest tak wiele, jak wiele funkcji czy ról posiadają.

Doceniono drzewa, ukazując ich nieznane oblicze i tajemnice między innymi w cudownej książce Wohllebena Petera pt. „ Sekretne życie drzew”. To cudowna pozycja, która odkrywa przed nami niesamowity świat nestorów świata przyrody. Książka przede wszystkim zaskakuje obrazem antropomorfizacji, odsłania przed nami wizerunek drzewa jako tego, które czuje, pamięta, ochrania…

Te cudowne odkrycia dotyczące najstarszych mieszkańców lasu pozwalają ujrzeć w lepszym świetle człowieka; złączeni ze światem fauny i flory, jesteśmy rzeczywiście jednym, tętniącym życiem organizmem, wpływającym na siebie wzajemnie.

Na tle przepięknej ( jeszcze słonecznej aury wrześniowej) ukazujemy skrawek życia człowieka… Bohaterami uczyniłyśmy swetry, element garderoby, który chyba każdy zaczyna doceniać, gdy na dworze dni coraz krótsze i zewsząd powiewa chłodem. Marzymy wtedy, by otulić się czymś ciepłym i w domowym zaciszu delektować się herbatą, najlepiej z syropem malinowym ( dodałabym babcinym, ale mogę narazić się wielu młodszym osobom, zaprawionym w sztuce kulinarnej), albo użyć kardiganu jako elementu ciekawej „cebulkowej” stylizacji.

W naszej odsłonie swetry mają różną postać, najczęściej są spersonalizowane czyli takie, którym nadano inną formę, zdekonstruowano lub zmieniono stylistycznie. Dzięki temu mogą żyć na nowo i podkreślać naszą indywidualność.

Nie mogłam się oprzeć, by w sesji nie wykorzystać swetra vinage w srebrne róże. Gdy nasi styliści pokazali mi go, nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że moda może rzeczywiście stanowić ciekawą podróż w czasie, po dawno zapomnianych krojach czy fasonach. Sweter (darzę go wielkim sentymentem) przypomina krój z lat 80-tych, sugerują to między innymi zakładki umieszczone z przodu. Nowoczesność odnajdujemy w materiale. Sweter wspaniale komponuje się… ze wszystkim, pasują do niego różnego rodzaju spodnie, sukienki, spódnice. Jak mało który potrafi dopełnić look sportowy, elegancki czy miejski.

W niezwykle ciekawej odsłonie, prezentuje się również spersonalizowany sweter w wojskowym stylu. Jego żołnierski charakter przełamują literowe aplikacje w podobnym odcieniu. Kolor współgra z miejscem, jest jak wpisany w las, gdzie słońce przebija nieśmiało, a dominują wszelkie odcienie zieleni i kolory ziemi.

Poszukiwanie ciekawych krojów i rozwiązań stylistycznych to nasza pasja. Kochamy modę za to, że daje tak różne możliwości. Nie ma gotowych schematów, jest za to ciekawa droga poszukiwania siebie, także w modzie, bo przecież to również jedna z dróg rozwoju. Na pewno bardzo ciekawa.

Tymczasem zagłębiamy się powoli w jesienny klimat, ale nie poddajemy marazmowi, u nas na pewno będzie szaleństwo, wszyscy w ekipie lubimy zaskakiwać siebie nawzajem, do czego namawiamy również Was.